Nejen italskou kuchyní by se měli Češi na dovolené inspirovat, ale též italským stylem bydlení, designem a bytovými trendy, jelikož italský design je světově proslulý a v Itálii sídlí řada předních nábytkářských firem a  výrobců nábytku.

Při výběru barev se nechte vést přírodou

Trochu toho slunečního svitu nebo mořského vánku se dointeriéru dostane nejsnadněji pomocí barev. Přímořský styl bydlení, architektury i designu si nejvíce zakládá na přírodních barvách, které se mohou objevit na dekoracích,závěsech, kobercích nebo na nábytku. Jako oblíbené barvy přírody řadí středomořské národy především sytě modroubarvu moře a jasné oblohy, tóny výrazné cihlově červené barvy, jemné odstíny levandulové i žluté barvy.

Rustikální dojem
Velmi oblíbenou součástí vybavení středomořských domovů jsou obklady, obvykle vyrobené z kamene. V dnešní době není v podstatě žádná potíž pozvednout i naše domovyrůznými kachlíky, které se snaží co nejvěrněji napodobit tradiční dlaždice užívané v dřívějších dobách především napodlahy. Abyste dosáhli ozvláštnění interiéru vestředomořském duchu  nemusíte ovšem vyměnit plovoucí podlahu za starodávné dlaždice. Zkuste tento prvek využít při obnově bydlení podle svého. Vždyť kachlíky a další obklady můžete použít i v menší míře a přesto originálně – třeba jakozrcadla, desku konferenčního stolku a své místo si jistě najdou i ve vaší koupelně.


Vzory a dekorace
Tradiční středomořské bydlení si také pohrává s různými vzory. Počínaje ornamentálními vzory na textiliích až po výrazný vyřezávaný nábytek. Letní dekorace vestředomořském duchu si však zhotovíte snadno i sami. Stačí do čiré vázy naaranžovat pár oblých kamínků přivezených z dovolené od moře nebo vystavit několik mušlído koupelny. Příjemným ozvláštněním může být také antická soška nebo vlastnoručně pořízená velkoformátová fotografie v rámu zavěšená nad sedací soupravou.

Exteriéry ve středomořském stylu
Typické pro středomořskou kulturu bydlení, a to platí vlastně i o celém životním stylu, je sžitost s přírodou a silné vazby mezi rodinou a přáteli. Proto všechny tyto národy dbají na přátelskou atmosféru v interiérech i exteriérech svýchdomovů. Středomořské bydlení také velmi často propojuje vnitřní prostory domu s těmi venkovními a rozhraní mezi nimi se snaží spíše eliminovat. K úpravě vaší verandy či terásky před vchodem do domu budete potřebovat především velmi pohodlný a početný zahradní nábytek. Ten bývá tradičně vyroben z tepaného a ornamenty zdobeného železa a doplněný pohodlnými polštářky a opěráky.