Přemýšlíte jak zútulnit či zpříjemnit váš interiér? Rádi byste v domácnosti ocenili něco praktického a nejen věc na okrasu? Tak to máme tip přímo pro vás! Uvažovali jste již o krbových kamnech? Říkáte si, že staromódní kamna se do vaší domácnosti rozhodně nehodí? Opak je pravdou, kvalitní krbová kamna se opět vrací do módy a ocení je nejen chataři a majitelé starších rodinných domů. Dnes už si moderní krbová kamna do svého obydlí pořizují i majitelé novostaveb či nízkoenergetických domků. Kromě příjemného estetického vjemu z přirozeně plápolajícího ohně, který navodí přirozenou domácí pohodu a teplo domova v každé domácnosti, je tu i efekt ekonomický.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době letí ceny energií raketově vzhůru, tak každý ocení, když může být nezávislý na externích dodavatelích. Ceny dřeva do kamen jsou stále poměrně příznivé a navíc nejen majitel rodinného domu se zahradou si přitopí v krbových kamnech spadlými větvemi či nařezaným dřevem ze zahrady. Během dlouhé zimy tak můžete ušetřit nemalé peníze.
Současnou nabídku kamen bychom mohli rozdělit na základní kategorie: Krbová kamna s výměníkem, luxusní krbová kamna, kachlová kamna dále krbové stavebnice a krbové vložky…

A kam si lidé nejraději krbová kamna pořizují? Samozřejmě nikoho nepřekvapí, že to jsou mezi Čechy oblíbené chaty a chalupy, dále starší rodinné domy, ale i novostavby a moderní vily. V neposlední řadě si samostatná kamna oblíbili majitele nízkoenergetických dřevostaveb a montovaných domků, kteří si potrpí na ekonomickém provozu a energetické nezávislosti. Důležité upozornění: Pokud si pořizujete nová krbová kamna do staršího rodinného domu, kde jste předtím žádná kamna neměli nebo jste je delší dobu nepoužívali, nezapomeňte si nechat zkontrolovat komín, odborně vyčistit kominíkem, ať předejte případným komplikacím s vašimi novými krbovými kamny.

Přejeme Vám mnoho příjemných večerů u plápolajícího ohně v kamnech, v rodinném kruhu.