Zahradní nábytek a zvláště ten dřevěný patří k nedílné součásti většiny rodinných domů, ale i k bytům, které mají alespoň malý balkon. Vždy se tam místo pro malé posezení najde. Češi jsou od povahy milovníci zahradního posezení a k tomu kvalitní zahradní nábytek nedílně patří. Nábytek na zahradu se nyní vyrábí převážně ze dřeva a to ze švédské borovice, tropického dřeva meranti, luxusní teakový nábytek či ratanový nábytek.

Ale není to jen dřevěný zahradní nábytek, ale taky hliníkový nábytek či nábytek z kvalitních plastů, rozhodně nedoporučujeme pořizovat levný plastový nábytek “z obchoďáku”, leda jen na příležitostné posezení na chatě nebo tam, kde by vám dražší nábytek mohl být odcizen či poškozen. Do sortimentu zahradního nábytku, ale nepatří jen obligátní stolky a židle, ale i různá lehátka či pohovky, dále houpačky, houpací sítě a lavice. A k zastínění vašeho zahradního posezení je třeba samozřejmě slunečník, markýza či pergola.

Mnoho majitelů drahých dřevěných kompletů zahradního nábytku zapomíná, že je třeba mu věnovat zvýšenou péči obzvláště v ochraně před povětrnostními vlivy, je třeba nábytek pravidelně ošetřovat, lakovat, impregnovat a samozřejmě v případě velmi nepříznivého počasí či na zimu, je třeba zahradní nábytek přikrýt plachtou, uklidit do kůlny či sklepa. Jinak zkrátíte jeho životnost na polovinu.

Věnujete-li celý svůj čas na zahradě pouze okopávání záhonků či přesazovaní okrasných keříků, je třeba se zamyslet. Jestli již nenastal okamžik, zvolnit, v kliku se posadit ke stolku či na zahradní pohovku a vychutnat si kávu a pohled na vaše zahradní království.

Věnujte pozornost svému zahradnímu nábytku, vyplatí se Vám to!